DEPILACJA LASEROWA LIGHT SHEER

O DEPILACJI LASEROWEJ

UWAGA!!! Obecnie pojawiło się dużo laserów LightSheer z przekalibrowanymi głowicami. Efektem tego są słabe lub bardzo słabe efekty depilacji laserowej. Zdarzają się przypadki, że depilacja rzekomo oryginalnym sprzętem jest zupełnie nieskuteczna. Urządzenie, jego serwisowanie oraz kwalifikacje i pozwolenie do wykonywania zabiegu depilacji laserowej można sprawdzić u jedynego w Polsce dystrybutora Laserów Light Sheer - firmy Coherent Lumenis www.coherent.com.pl, do czego zachęcamy w celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa.

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

PO ZABIEGU

WAŻNE RADY, ABY NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ

PRZYCZYNY NADMIERNEGO OWŁOSIENIA

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Ile zabiegów depilacji laserowej muszę wykonać, aby usunąć włosy na stałe?

  Liczba zabiegów potrzebnych do usunięcia włosów na stałe jest kwestią indywidualną u każdej osoby i może różnić się w zależności od depilowanej okolicy. Pod pachami, na bikini oraz na nogach wystarczy wykonanie około 5-6 regularnych zabiegów. W naszej wieloletniej praktyce spotkaliśmy się także z przypadkami, gdzie spektakularne efekty pojawiały się już po 2 zabiegu. Okolice twarzy, dekoltu, pleców, brzucha i rąk wymagają 6-7 zabiegów. U mężczyzn, ze względu na dużą ilość hormonów odpowiedzialnych za produkcję i wzrost włosów, każdą partię ciała należy powtórzyć ok. 6 razy. Bardzo istotne jest, że już po pierwszym zabiegu widać ogromną różnicę, usuniętych zostaje 30-50% włosów. U kobiet ze zdiagnozowanymi, ale nieleczonymi zaburzeniami hormonalnymi, należy nastawić się na wykonanie większej ilości zabiegów oraz częstsze zabiegi przypominające. W tym przypadku laser jest właściwie jedynym skutecznym ratunkiem, często zalecanym przez lekarzy endokrynologów. Aby usunąć 96% niechcianego owłosienia, zabiegom należy poddawać się regularnie – co 2 miesiące /szczególnie jest to istotne przy pierwszych 3 zabiegach/. Znaczne wydłużanie odstępów między zabiegami niekorzystnie wpływa na końcowe efekty.

 • Czy po wykonaniu serii zabiegów włosy już nigdy nie odrosną

  Po zakończonej serii zabiegów zostaje usuniętych ok. 96% niechcianych włosów. Włosy, które pozostają, stają się dużo bardziej delikatne, jaśniejsze i słabsze. Z upływem lat organizm ludzki dąży do regeneracji, a pojedyncze włosy mogą się odnawiać. Dlatego zalecamy raz w roku lub raz na dwa lata wykonanie jednego zabiegu przypominającego, który pozwoli na utrzymanie efektu gładkiej skóry. Jednakże nawet jeśli nie poddasz się zabiegom przypominającym, włosy po kilkunastu latach nie wrócą do takiego stanu jak przed pierwszym zabiegiem, choć z roku na rok ich liczba będzie się zwiększała. Odrastanie nowych włosów jest kwestią bardzo indywidualną – mamy pacjentów, którzy na przypomnienia przychodzą nawet co 3-5 lat, ponieważ nie zachodzi potrzeba, aby ponawiać zabieg depilacji laserowej.

 • Czy depilacja laserowa boli?

  Depilacja laserowa niestety nie należy do przyjemnych zabiegów. Spalaniu włosa przez laser towarzyszy uczucie gorąca i "ukłucia". Natężenie bólu różni się w zależności od depilowanych okolic. Najbardziej wrażliwe są okolice pach, głębokiego bikini oraz górnej wargi. Zdecydowanie mniej uwrażliwione okazują się nogi i ręce. Oczywiście odczucie dyskomfortu jest kwestią indywidualną u każdego człowieka. W naszych gabinetach oferujemy Państwu pełną gamę znieczuleń – od zimnych okładów Coldpack, po krem znieczulający Emla.

 • Czy muszę golić włosy na górnej wardze?

  Wiele kobiet ma opory, aby użyć maszynki do golenia na twarzy. Najczęściej wiąże się to z przekonaniem, że po goleniu włosy odrosną mocniejsze i ciemniejsze. Ten mit został obalony już dawno temu. Badania naukowców potwierdziły, że odcięcie części włosa nie zmienia jego struktury i nie wpływa na proces odrastania. Budowa ludzkiego włosa przypomina kształtem ołówek, który zwęża się na końcu. Kiedy zgolimy włos maszynką, w momencie odrastania wydaje się on grubszy i ciemniejszy. Poza tym, na taki świeżo wyrośnięty włos nie działały jeszcze żadne czynniki zewnętrzne – światło, woda, kosmetyki, które mogłyby osłabić jego budowę. Pojawianie się mocnych, ciemnych włosów w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było najczęściej wiąże się ze zmianami w gospodarce hormonalnej organizmu, a nie ze sposobem usuwania włosów. W przypadku delikatnych i cienkich włosów na górnej wardze można przyjechać na zabieg bez wcześniejszego ogolenia. Kosmetyczka oceni, czy włosy nadają się do zabiegu i zgoli je bezpośrednio przed użyciem lasera.

 • Jak wygląda skóra po zabiegu?

  Po zabiegu na skórze występuje rumień oraz niewielki obrzęk wokół mieszka włosowego. Reakcje te są normalne i świadczą o skutecznym działaniu lasera na włosy. Intensywność podrażnienia jest uzależniona od tego, czy usuwane były mocne, ciemne włosy, czy włosy delikatniejsze. Przy grubszych, czarnych włosach reakcje skóry wydają się mocniejsze niż przy cienkich i jaśniejszych. W pierwszym przypadku, prócz zaczerwienienia i opuchlizny, na skórze pojawią się ciemne, maleńkie punkty – spalone włosy, które skruszą się w ciągu 3-4 dni. Skóra na całkowite wygojenie potrzebuje około 1,5 tygodnia. Przy delikatnych włosach występuje jedynie zaczerwienie, które znika w ciągu kilku najbliższych godzin. Po zabiegu, w depilowanej okolicy można odczuwać ciepło jeszcze przez max. 2 godziny, ale nie ma już żadnych dolegliwości bólowych. Kilka dni od depilacji laserowej może wystąpić swędzenie - bardzo ważne, aby nie drapać i nie drażnić wtedy skóry. Niekiedy reakcje mogą utrzymywać się na skórze dłużej – do kilku tygodni. Dlatego tak istotne jest, aby przestrzegać naszych zaleceń i odpowiednio dbać o skórę.

 • Czym różni się bikini głębokie od standardowego?

  Obydwie wersje bikini różnią się od siebie zakresem depilowanej powierzchni. Standardowe bikini obejmuje jedynie pas szerokości 3-4 cm od linii pachwiny w stronę uda i kosztuje 300 zł. W bikini głębokim, prócz obszaru z bikini standardowego, wchodzi także wzgórek i wargi. Głębokie bikini może zostać wykonane całościowo, ale i można zostawić sobie jakąś część włosów /np. pasek na wzgórku, wargi/. Ważne, aby do zabiegu zgolić włosy, których chcemy się pozbyć, a zostawić niezgolone /mogą być przycięte/ te włosy, które nadal mają rosnąć. Cena bikini głębokiego to 400 zł.

 • Mam jasne włosy - czy mogę usunąć je laserem?

  Laser diodowy działa na melaninę – barwnik nadający ciemny kolor włosom. Włosy blond, rude oraz siwe mają zbyt mało barwnika lub nie mają go w ogóle. Niestety laser nie niszczy na stałe jasnych włosów – ani tych delikatnych, ani mocniejszych i twardszych. Jednakże włosy zawierające nieznaczne ilości barwnika po zabiegu mogą wypaść, a ich odrost może zostać wstrzymany nawet na 1,5 miesiąca. W tej chwili na rynku nie ma niestety żadnej innej metody, która pozwoliłaby na usunięcie jasnych włosów na stałe.

 • Czy wrastające włosy są przeciwwskazaniem do zabiegu?

  Często po stosowaniu wosku lub depilatora mechanicznego włosy mają skłonność do wrastania. Na skórze mogą pojawić się też drobne, ropne krostki – zapalenie mieszka włosowego. Obydwie przypadłości są wręcz wskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Po serii zabiegów włosy zostają zniszczone na stałe – przyczyna problemów skórnych znika na zawsze. Skóra zaczyna się regenerować, znikają wszelkie ślady /prócz blizn/ po wcześniejszych metodach depilacji.

 • Czy nastolatki mogą wykonywać zabieg depilacji laserowej?

  Niestety w naszych czasach coraz więcej młodych osób ma problemy z nadmiernym owłosieniem na ciele. Zapewne jest to w dużym stopniu związane ze środowiskiem w jakim żyjemy, a przede wszystkim z tym, co jemy. Wiele pokarmów, które trafiają do naszego organizmu, nafaszerowanych jest m.in. hormonami wzrostu, co niekorzystnie odbija się na naszym organizmie. Porost włosów ściśle wiąże się ze zmianami zachodzącymi w naszej gospodarce hormonalnej. Zabiegi depilacji laserowej można wykonywać w każdym wieku, jednak u bardzo młodych osób zazwyczaj nie ma to sensu, bo stan owłosienia może się u nich zmieniać. Włosów może przybywać lub ubywać ze względu na tzw. burzę hormonów w okresie dojrzewania. Nasi najmłodsi pacjenci zaczynają depilację laserową zazwyczaj w wieku 16 lat, kiedy hormony się stabilizują. Pacjenci poniżej 18 roku życia na pierwszy zabieg muszą przyjść pod opieką rodzica.

 • Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

  Komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów są dla nas priorytetem, dlatego działamy jedynie na sprzęcie medycznym posiadającym wszystkie potrzebne atesty i zezwolenia. Cały nasz personel ma wieloletnie doświadczenie i ogromne umiejętności w dziedzinie depilacji laserowej. Urządzenie LightSheer Diode Laser System posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków /Food and Drug Administration/. Pozytywna opinia wydana przez FDA jest uznawana także poza USA za wyznacznik jakości i potwierdzenie niestwierdzenia negatywnego wpływu na zdrowie. Ponadto LightSheer Diode Laser System posiada także inne certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

 • Czy po zabiegu mogą zostać jakieś ślady / blizny na stałe?

  Powikłania po zabiegu depilacji laserowej zdarzają się niezwykle rzadko. Najczęściej związane są z oparzeniami: piekącymi pęcherzami lub czerwonymi plamkami, z których po kilku dniach robi się strupek. Poparzenia w zależności od głębokości goją się w ciągu 1-2 tygodni. Rzadziej występują powikłania związane ze zmianami barwnikowymi skóry: przebarwienia lub odbarwienia. Mogą one utrzymywać się na skórze nawet kilka miesięcy. Istnieje także ryzyko infekcji bakteryjnych lub wirusowych, najczęściej związanych z nieprzestrzeganiem zaleceń po zabiegu. Niemal wszystkie powikłania można wyleczyć bez pozostawienia trwałych śladów na skórze /blizn/.

 • Czym różni się laser diodowy LightSheer od IPL?

  Obydwa urządzenia różnią się od siebie przede wszystkim skutecznością oraz wykorzystaną technologią. IPL, błędnie określany mianem lasera, jest w rzeczywistości jedynie intensywnym światłem. Urządzenie wyposażone zostało w lampę ksenonową, która naświetla włosy, opóźniając ich odrost. IPL nie jest w stanie usunąć włosów na stałe, może je jedynie osłabić oraz rozjaśnić ich kolor. Niestety odrastające włosy po serii 8-10 zabiegów IPL zostają częściowo pozbawione barwnika i zdecydowanie trudniej jest je usunąć laserem diodowym. Dlatego już na samym początku warto dobrze zastanowić się, jaką metodę depilacji wybierzemy.

SPRAWDŹ CENY ZABIEGÓW

x

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Prawa do materiałów zawartych na stronie royallaser.pl przysługują spółce ROYAL LASER ESTETIC S.C., za wyjątkiem takich, które są wyraźnie oznaczone jako należące do osób trzecich i z których korzystanie oparte jest na porozumieniach z tymi osobami.

Zabronione jest jakiekolwiek rozpowszechnianie, udostępnianie, kopiowanie, drukowanie, opracowywanie, modyfikowanie opisanych materiałów oraz jakichkolwiek części strony royallaser.pl, w celach innych niż potrzeby osobiste użytkownika oraz wyłącznie w celach niekomercyjnych i to pod warunkiem wskazania źródła pochodzenia. Dotyczy to w szczególności rozpowszechniania materiałów w innych niż royallaser.pl witrynach internetowych, a także w ramach wszelkich innych form rozpowszechniania.

Wszelkie przypadki bezprawnego wykorzystywania materiałów pochodzących ze strony royallaser.pl będą przez nas egzekwowane na drodze prawnej.