DEPILACJA LASEROWA LIGHT SHEER

O DEPILACJI LASEROWEJ

UWAGA!!! Obecnie pojawiło się dużo laserów LightSheer z przekalibrowanymi głowicami. Efektem tego są słabe lub bardzo słabe efekty depilacji laserowej. Zdarzają się przypadki, że depilacja rzekomo oryginalnym sprzętem jest zupełnie nieskuteczna. Urządzenie, jego serwisowanie oraz kwalifikacje i pozwolenie do wykonywania zabiegu depilacji laserowej można sprawdzić u jedynego w Polsce dystrybutora Laserów Light Sheer - firmy Coherent Lumenis www.coherent.com.pl, do czego zachęcamy w celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa.

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

PO ZABIEGU

WAŻNE RADY, ABY NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ

PRZYCZYNY NADMIERNEGO OWŁOSIENIA

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu depilacji laserowej warto dowiedzieć się, jakie są przyczyny pojawiania się niechcianych włosów na naszym ciele. Zanim zaczniesz usuwać wyrastające w nietypowych miejscach ciemne włosy, skonsultuj się z ginekologiem lub endokrynologiem. Być może nie jest to tylko defekt kosmetyczny, a efekt zaburzeń hormonalnych, które należałoby leczyć.

HIRSUTYZM może dotknąć każdą kobietę. Za prawidłowe funkcjonowanie organizmu kobiety, w tym sylwetkę, dojrzewanie, regularne miesiączkowanie i możliwość zajścia w ciążę, odpowiadają estrogeny (żeńskie hormony płciowe). Jajniki i nadnercza produkują także niewielką ilość hormonu męskiego – androgenów (testosteron i androstendion), które odpowiedzialne są m.in. za zdrową skórę, popęd seksualny, cechy przywódcze oraz energię życiową i dobre samopoczucie. Problemy zaczynają się, gdy męskich hormonów jest zbyt dużo. Objawy hirsutyzmu u kobiet to pojawiające się ciemne włoski w okolicach twarzy (górna warga, broda, baki, policzki), szyi, dekoltu, brodawek piersiowych i piersi, przedramion, ramion, pleców oraz linii białej (linia od pępka do wzgórka łonowego) i brzucha. Często towarzyszy temu także przetłuszczanie się włosów, trądzik oraz nieregularne miesiączki.

NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY HIRSUTYZMU TO:

  • ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW (PCOS) – oprócz występowania nadmiernego owłosienia objawia się m.in. przetłuszczaniem się skóry i włosów, zaburzeniami cyklu, łysieniem na głowie,
  • PRZEROST KORY NADNERCZY - charakteryzuje się zbyt dużym wydzielaniem androgenów nadnerczowych. Świadczy o nim np. nasilone owłosienie, łojotok, łysienie skroniowe, zaburzenia miesiączkowania,
  • HIPERPROLAKTYNEMIA (nadczynność przedniego płata przysadki mózgowej produkującego prolaktynę) - na wzrost poziomu hormonu ma wpływ m.in. silny stres, wysiłek fizyczny, sen, ciąża, karmienie piersią, leki. Prócz hirsutyzmu mogą wystąpić zaburzenia menstruacji, problemy z zajściem w ciążę i mlekotok,
  • CHOROBA CUSHINGA - daje ona charakterystyczne objawy: otyłość monstrualną z odkładaniem się tkanki tłuszczowej w okolicy pasa biodrowego, barkowego, szyi, a przy tym chude ręce i nogi, tzw. twarz księżycowatą z silnym owłosieniem, rozstępy na skórze bioder, ud, pośladków, piersi, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę i cukrzycę,
  • ANOREKSJA - wynika ze spadku poziomu estrogenów (ustają miesiączki) i wzrostu wydzielania androgenów. Brak miesiączki powoduje trwałe zaburzenia w organizmie, których skutki (jeżeli anoreksja trwa długo) później się nie cofną,
  • WIRYLIZUJĄCE NOWOTWORY JAJNIKA - są to guzy jajnika, które produkują nadmiar androgenów,
  • STOSOWANIE LEKÓW DZIAŁAJĄCYH ANDROGENNIE – jak np. sterydy anaboliczne, progestageny, danazol, leki nadciśnieniowe (np. minoxidil), leki przeciwpadaczkowe, niektóre antybiotyki i blokery histaminowe.

Leczenie hirsutyzmu u endokrynologa rozpoczyna się od badań krwi – oznaczenia poziomu hormonów płciowych (estrogenów, androgenów, LH, FSH) oraz wykonania USG jajników. Należy zwrócić uwagę, że dla prawidłowego wyniku badań bardzo istotne okazuje się to, w jakim obecnie momencie cyklu znajduje się pacjentka w czasie pobrania krwi. Ważna jest nawet godzina wykonania badania, bowiem poziom hormonów zmienia się w ciągu dnia. Lekarz powinien dokładnie Ci wyjaśnić, w jakim momencie powinnaś się przebadać. Skuteczne leczenie endokrynologiczne powinno uregulować hormony i powstrzymać przyrost nowych włosów w nietypowych miejscach. Niestety nie spowoduje ono zaniku włosów, które wyrosły przed rozpoczęciem terapii. Najczęściej endokrynolodzy w trakcie kuracji zalecają wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej, aby pozbyć się uciążliwego problemu.

Współpracujemy z Endokrynologiem, Kliniką Flebologiczną Flebonet, Lekarzem Medycyny Estetycznej i Dermatologiem, co pozwala nam udzielić Paniom wszelkich porad, ale także skierować do potrzebnych specjalistów w celu wykonania koniecznych badań.

Osoby z zaburzeniami hormonalnymi, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą rozpocząć leczenia farmakologicznego, również z dobrym efektem mogą korzystać z zabiegów depilacji laserowej. Należy jednak liczyć się z tym, że trzeba będzie poddać się większej liczbie zabiegów niż standardowo oraz częściej wykonywać zabiegi przypominające. Dlatego powinnaś skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku, aby liczbę zabiegów zredukować do minimum.

Nie zawsze nadmierne owłosienie okazuje się skutkiem zaburzeń hormonalnych. Duże znacznie mają także predyspozycje rodzinne oraz pochodzenie etniczne. W niektórych regionach świata (Włochy, Sycylia, Gruzja) kobiety są owłosione bardziej niż w innych częściach kuli ziemskiej (Azjatki) i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jeśli Twoi przodkowie wywodzą się z takich rejonów, nadmierne owłosienie nie powinno Cię niepokoić.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

SPRAWDŹ CENY ZABIEGÓW

x

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Prawa do materiałów zawartych na stronie royallaser.pl przysługują spółce ROYAL LASER ESTETIC S.C., za wyjątkiem takich, które są wyraźnie oznaczone jako należące do osób trzecich i z których korzystanie oparte jest na porozumieniach z tymi osobami.

Zabronione jest jakiekolwiek rozpowszechnianie, udostępnianie, kopiowanie, drukowanie, opracowywanie, modyfikowanie opisanych materiałów oraz jakichkolwiek części strony royallaser.pl, w celach innych niż potrzeby osobiste użytkownika oraz wyłącznie w celach niekomercyjnych i to pod warunkiem wskazania źródła pochodzenia. Dotyczy to w szczególności rozpowszechniania materiałów w innych niż royallaser.pl witrynach internetowych, a także w ramach wszelkich innych form rozpowszechniania.

Wszelkie przypadki bezprawnego wykorzystywania materiałów pochodzących ze strony royallaser.pl będą przez nas egzekwowane na drodze prawnej.